mieszalnik

Zastosowanie mieszaczy statycznych w przemyśle

Biznes

Mieszacz statyczny to urządzenie wykorzystujące energię przepływu w celu połączenia ze sobą dwóch lub większej ilości substancji Służy do mieszania gazu z gazem, cieczy z cieczą i gazu płynnego. Składa się z elementów mikserskich, które są otoczone okrągłymi lub kwadratowymi obudowami.

Jak działają mieszacze statyczne?

Statyczne mieszacze mogą być wymiarowane dla prawie wszystkich strumieni objętościowych, gęstości, lepkości i innych specyficznych właściwości substancji. Mieszanie substancji odbywa się całkowicie bez ruchomych części, co oznacza, że nie są wymagane żadne dodatkowe elementy mechaniczne. Brak ruchomych części sprawia, że mieszacze statyczne są bardzo mało wymagające w utrzymaniu, a komponenty technologicznie ekstremalnie bezpieczne. W zastosowaniach przemysłowych ciecze i gazy są przemieszczane przez rurociągi. Energia potrzebna do tego procesu, w postaci ciśnienia, jest generowana przez pompę lub kompresor. Mieszadła statyczne są bardzo często montowane w tych rurach, a składniki, które należy wymieszać lub dozować, dodaje się do głównego przepływu bezpośrednio przed mieszalnikiem. Mieszacz statyczny wykorzystuje energię do mieszania składników. Ta energia pojawia się jako pewien spadek ciśnienia w urządzeniu a ciśnienie jest utrzymywane przez pompę lub kompresor.

Szerokie zastosowanie mieszaczy statycznych

Mieszalniki statyczne można stosować w szerokim zakresie procesów, w tym w dozowaniu, laminarnym przepływie ciepła i tworzeniu emulsji. Oferują one wiele kluczowych korzyści w zakresie łączenia cieczy, gazów i proszków przez co znalazły zastosowanie w wielu różnych branżach. Działanie mieszania uzyskuje się przez ciągłe rozdzielanie, rozszerzanie i transport składników. Mieszczce statyczne wykorzystują serię precyzyjnie skonfigurowanych elementów mieszających do przetwarzania komponentów. Różnice w stężeniu, temperaturze i prędkości są wyrównane w przekroju przepływu. Elementy są wykonane w różnych wersjach, aby pasowały do różnych zastosowań i są dostępne w szerokiej gamie obudów, od wysokiego ciśnienia do otwartego kanału, dzięki czemu są idealne do wszystkich rodzajów środowisk przemysłowych. Elementy są stałe lub wymienne a wymagana liczba elementów mieszających dla określonego zastosowania zależy od wymaganej jednorodności i od stosunku objętościowego składników.

Dodaj komentarz