leki_alergia

Szczepionki, tabletki na alergię i inne preparaty przeciwuczuleniowe

Uroda i zdrowie

Każdy alergik wie, jak uciążliwe mogą być alergiczne dolegliwości. Ciągle kichanie, swędzące zmiany skórne bądź złe samopoczucie mogą pozbawić cierpliwości każdego. Dlatego najlepiej na objawy alergii być przygotowanym zawczasu. Zobaczmy, co może nam pomóc w czasie nasilenia symptomów.

W zależności od tego, co jest alergenem i jak silnie działa, dolegliwości mogą być różne. Jeśli jesteśmy uczuleni na komary, dobrze mieć ze sobą maści, których działanie złagodzi uczucie swędzenia i podrażnienie skóry. Podobnie jest podczas uczulenia na przykład na syntetyczne tkaniny. Maści zazwyczaj przepisuje lekarz, ale bardzo często sprawdzają się także te dostępne w aptece bez recepty. Na alergie pokarmowe, choćby przy uczuleniu na laktozę, gluten czy orzechy, potrzebne są preparaty medyczne, czyli specjalne tabletki na alergię. Bez nich wiele sytuacji może okazać się niebezpiecznymi nie tylko dla zdrowia, ale także dla życia.

Co powinien nosić ze sobą każdy alergik?

Niezależnie od tego, na co nasz organizm źle reaguje, alergicy powinni zawsze mieć ze sobą tabletki na alergię. Mają one działanie odczulające, dzięki czemu łagodzą objawy. Na co dzień warto także pamiętać o przyjmowaniu wapnia. Można zdecydować się na tabletki, choć zazwyczaj znacznie lepsze dla organizmu będą kapsułki rozpuszczane w wodzie. Można je dostać w każdej aptece.

O czym trzeba pamiętać

Jeśli nasze tabletki na alergię zawierają antybiotyki, nie powinniśmy przyjmować ich dłużej niż siedem do dziesięciu dni. Jeśli objawy nie ustają, należy zgłosić się do lekarza. Ten może zastąpić antybiotyczne tabletki na alergię odczulającymi szczepieniami, maścią lub innymi preparatami medycznymi. Antybiotyki powinny pomóc szybko, w przeciwnym razie mogą znacznie osłabić organizm, przez co będzie on bardziej podatny na przykład na wirusy.

Podsumowując, jakie są metody leczenia alergii? Wypunktujmy najważniejsze:

  • odizolowanie od czynnika uczulającego,
  • maści łagodzące,
  • maści z antybiotykami,
  • tabletki na alergię odczulające,
  • tabletki na alergię z wapnem,
  • antybiotyki,
  • szczepionki,
  • odczulanie.

Co jeszcze może przepisać lekarz?

Mogą być to nie tylko wyżej wymienione szczepienia czy tabletki na alergię. Lekarz alergolog może zalecić również odczulanie. Polega ono na podawaniu pacjentowi coraz większych dawek alergenu, tak aby miał on okazję przyzwyczaić się do jego obecności i nauczył radzić sobie w sytuacji uczulenia. Może to się odbywać za pomocą szczepionki lub preparatów płynnych nakładanych na skórę. Jest to rozwiązanie alternatywne w stosunku do kuracji antybiotykami.

Dodaj komentarz