czeski_business

Kiedy powinna być założona firma w Czechach?

Biznes

Kiedy powinna być założona firma w Czechach?

Nie brakuje osób, które zastanawiają się, gdzie założyć własną firmę, aby było to jak najbardziej korzystne. Szczególnie teraz, kiedy mamy bardzo łatwy dostęp do informacji. Poza tym duża ilość środków komunikacji sprawia, że każdy z nas może tak naprawdę podróżować po całym świecie relatywnie szybko. Nawet szkoda to porównywać z poprzednią epoką, kiedy to możliwości w tych aspektach były zdecydowanie mniejsze. Zastanawiacie się, czy warto zakładać firmę w naszym kraju? Dużo osób twierdzi, że nie jest to do końca dobre rozwiązanie. Alternatywą jest firma w Czechach. Kiedy takie przedsiębiorstwo powinno być zakładane? Jakie są zalety wynikające z tego rozwiązania? O tym dowiecie się po przeczytaniu dzisiejszego wpisu.

Należy podkreślić, że firma w Czechach jest coraz częściej zakładana przez Polaków. Warto zaznaczyć, że dużo osób doskonale zdaje sobie sprawę, że to naprawdę bardzo korzystne rozwiązanie pod wieloma względami. Jakimi? Ludzie, którzy decydują się na przedsiębiorstwo na terenie tego kraju doskonale zdaję sobie sprawę, że panuje tam zdecydowanie mniejsza biurokracja. Niestety, w Polsce jest pod tym względem znacznie gorzej. Nawet załatwienie teoretycznie banalnej sprawy ciągnie się godzinami. Samo założenie firmy w Polsce to bardzo trudne przedsięwzięcie. Poza tym prowadzenie przedsiębiorstwa w obliczu takiej biurokracji też nie jest stosunkowo łatwe. Ludzie szukają czegoś alternatywnego. Wiedzą, że firma na terenie Republiki Czeskiej to ciekawe rozwiązanie w tym aspekcie. Należy podkreślić, że tam biurokracja jest zdecydowanie łatwiejsza do zaakceptowania oraz przezwyciężenia. Poza tym państwo jest generalnie przyjazne przedsiębiorcom, co także trzeba wziąć bez cienia wątpliwości pod uwagę.

Oczywiście, bardzo ważne jest to, że firma w Czechach gwarantuje nie tylko mniej kwestii związanych z papierkami. Istotne są także aspekty finansowe. Należy podkreślić, że osoby, które decydują się na założenie spółki w Czechach mają bardzo korzystny podatek CIT. Poza tym składki dotyczące ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych są zależne od wysokości osiąganego dochodu. Komunikacja z urzędami i instytucjami jest łatwa nie tylko ze względu na mniejszą biurokrację. Poza tym dużo rzeczy można załatwić komunikując się elektronicznie. W wielu branżach nie jest wymagana kasa fiskalna. Warto podkreślić, że firma w tym kraju to także mniej częste kontrole z urzędów skarbowych. Poza tym obowiązuje tam domniemanie niewinności przy takich kontrolach. Kary są natomiast rzadsze i zdecydowanie bardziej stonowane.

Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób z naszego kraju bardzo poważnie rozważa takie rozwiązanie. Warto zaznaczyć, że nic nie stoi na przeszkodzie, aby skorzystać także z umowy o uniknięciu podwójnego opodatkowania. Dzięki temu osoby, który założą firmę w Czechach nie będą musiały płacić podatku zarówno tam, jak i w Polsce. To naprawdę bardzo ważna kwestia, która pod żadnym pozorem nie może być bagatelizowana.

Warto się także zapoznać z informacjami na:

http://www.scribum.pl/firma-w-czechach-najwazniejsze-walory/

Dodaj komentarz