sert

Gdzie wykonać operacje nosa w Warszawie.

Uroda i zdrowie

Harmonijne rysy twarzy, symetria rysów, cera bez skazy, piękne oczy i uśmiech to dary od Matki Natury.

Cóż więc zrobić gdy okazuje się, że nie mieliśmy tyle szczęścia i nie wygraliśmy w ruletce genów i przeszkadza nam zbyt duży, krzywy czy garbaty nos?

Nowoczesna medycyna upiększająca ma na to sprawdzony sposób – operacja plastyczna nosa.

 

Jak to było kiedyś?

Pierwsze doniesienia o przeprowadzanych operacjach plastycznych nosa datuje się na dwa tysiące lat przed naszą erą. W starożytnych Indiach częstą karą cielesną były amputacje nosa lub ucha, więc można przyjąć założenie, że podstawą współczesnej chirurgii plastycznej były pierwsze próby rekonstrukcji tych części ciała.

Na przestrzeni wieków liczne wojny dostarczały felczerom i lekarzom na całym świecie dużo materiału do praktyki. Ofiary wojenne z ranami ciała i twarzy były częstymi pacjentami, na których lekarze zdobywali doświadczenie w sztuce chirurgii plastycznej.

Przełom w dziedzinie chirurgii nastąpił w wieku dziewiętnastym, gdy wynaleziono znieczulenie i czasy, gdy do zmniejszenia bólu u pacjentów podawano marihuanę, opium i alkohol minęły, otwierając nowy rozdział w historii medycyny.

 

Jak jest dziś?

Piękno fizyczne człowieka opiera się głównie na harmonii i symetrii rysów twarzy.
Gdy natura zawodzi i obdarza nas orlim nosem, garbatym, krzywym lub za długim, możemy to skorygować i poprawić.

Innym wskazaniem do wykonania korekty plastycznej nosa jest niedrożność nosa lub niewłaściwe zrośnięcie po przebytym złamaniu.

Operacja plastyczna nosa to jeden z najczęściej wykonywanych zabiegów na świecie i w Polsce.

 

Korekta nosa, czyli co tak naprawdę możemy zmienić?

Chirurg plastyczny podczas operacji plastycznej nosa może skorygować jego kształt, usunąć garbek, skrócić lub zmniejszyć czubek. Możliwa jest też zmiana kąta pomiędzy nosem a wargą górną.

Doświadczony lekarz na podstawie swojego zawodowej praktyki i umiejętności oceny świetnie będzie umiał zaproponować najkorzystniejszą dla naszej twarzy zmianę. Ważna jest ogólna proporcja i symetria.

 

Gdzie przeprowadzić operację nosa?

W dużych metropoliach, takich jak Warszawa jest szeroki wybór klinik, gdzie oferowane są zabiegi chirurgii plastycznej, w tym również nosa.

Stolica przyciąga najlepszych specjalistów. Pytanie jednak brzmi: jak wśród tych wszystkich ośrodków znaleźć doświadczonego lekarza? Gdzie w Warszawie można zrobić operację nosa?

Można sugerować się reklamami i komentarzami w sieci, można też zasięgnąć języka wśród znajomych.

My proponujemy dokonać wyboru na podstawie zdobytego wykształcenia, doświadczenia i praktyki lekarskiej. Każdy renomowany lekarz stara się zachęcić swoich pacjentów i prezentuje na stronie internetowej oraz w klinice certyfikaty i dyplomy dokumentujące osiągnięcia w dziedzinie chirurgii plastycznej.
To bardzo ważne, gdyż studia i nauka do tego wymagającego zawodu trwają długo, są kosztowne, a stałe podnoszenie kwalifikacji świadczy o ambicji, uzdolnieniach i pracowitości lekarza.

Gdy już wybierzemy specjalistę i umówimy się na wizytę konsultacyjną, warto przygotować sobie listę pytań i wątpliwości, które chcemy omówić z chirurgiem podczas spotkania.

Należy pytać absolutnie o wszystko, gdyż wzajemne zaufanie pomiędzy pacjentem a lekarzem gwarantuje, że będziemy czuli się bezpiecznie i komfortowo.

Niektóre kliniki oferują również zaawansowane zdobycze techniki takie jak Mirror Software, system pozwalający zwizualizować swoją twarz po przeprowadzonej operacji plastycznej nosa.

 

Kto może decydować się na przeprowadzenie operacji plastycznej nosa?

Jeśli masz tylko ukończone siedemnaście lat i zgodę jednego z rodziców, to już możesz zacząć planować operację nosa.

Dodatkową kwestią są wskazania zdrowotne. Zabieg plastyczny nosa to operacja chirurgiczna doskonale opisana tutaj http://klinikagrzesiak.pl/plastyka-nosa/

Wykonuje się go w znieczuleniu ogólnym, na co potrzebny jest dobry stan zdrowia pacjenta. Poważnym przeciwwskazaniem jest cukrzyca, zaburzenia krzepliwości krwi, choroby nerek, zatok i stany zapalne, w tym zębów.

Podczas wywiadu lekarz zbierze niezbędne informacje i szczerość ze strony pacjenta jest w takich momentach kluczowa. Do operacji nosa potrzebny jest jeszcze komplet badań laboratoryjnych, takich jak ustalenie grupy krwi, morfologia, OB., cukier itp.

 

Jak będzie przebiegała operacja nosa?

Chirurg dokonuje nacięć wewnątrz nosa, w niektórych przypadkach również na zewnątrz. Potrzebny jest mu dostęp do części chrzęstnych i kostnych nosa. Wtedy właśnie następuje modelowanie kształtu i niwelowanie nierówności.

Na zakończenie operacji lekarz umieszcza w przewodach nosowych setony, czyli opatrunki, których zadaniem jest stabilizowanie nadanego kształtu. Na zewnątrz nosa chroni się go na czas rekonwalescencji plastikową płytką gipsową.

Operacja trwa około jednej godziny.

 

Rekonwalescencja, czyli kiedy zobaczę efekt?

Operacja plastyczna nosa jest całkowicie bezbolesna, choć po zabiegu mogą się pojawić sińce pod oczami, łzawienie oczu, bóle głowy lub krwawienie z nosa. Po siedmiu do dziesięciu dni można wyjąć setony i usunąć szwy.

Na operację plastyczną nosa co roku decyduje coraz więcej osób, gdyż pozbycie się kompleksów, a co za tym idzie nieśmiałości, nabranie pewności i można pokusić się o stwierdzenie: nowy start, jest ogromnie ważne dla czerpania pełnej satysfakcji z życia.

Dodaj komentarz