podnosnik-wynajem

Cichy i zwrotny podnośnik nożycowy wynajem – kiedy się opłaca?

Bez kategorii

W wielu halach magazynowych lub warsztatach samochodowych możemy spotkać urządzenia służące do tego aby by wynieść pracujących tu ludzi wraz z potrzebnym im sprzętem na określoną wysokość. Pracując przy różnego rodzaju instalacjach lub przy konserwacji różnego typu okablowania oraz sieci elektroenergetycznej lub telefonicznej zachodzi potrzeba wykonywania różnego rodzaju czynności na wysokości dochodzącej nawet do kilku lub kilkunastu metrów nad ziemią. Aby umożliwić bezpieczną i komfortową pracę monterom czy instalatorom musimy zapewnić im stabilne podparcie w trakcie wykonywania ich pracy. Zazwyczaj stosuje się w takich wypadkach podnośnik nożycowy wynajem którego wypożyczenie w praktyce okazuje się zazwyczaj bardzo uzasadnionym ekonomicznie rozwiązaniem.

Oczywiście firmy które dość często potrzebują tego rodzaju maszyn, mogą zdecydować się na zakup tego typu urządzenia oraz utrzymywania własnej floty różnego typu podnośników. Większość jednak mniejszych przedsiębiorstw z pewnością będzie wolała wynajmować lub wypożyczać podnośniki i podesty ruchome wykorzystywane na co dzień do pracy. Koszty takiego wynajmu można by przecież odliczać od podatku. Jednorazowy zakup tego rodzaju podnośnika, który może wiązać się z wydatkiem rzędu kilku lub nawet kilkunastu tysięcy złotych byłby po prostu zbyt dużym obciążeniem dla budżetu firmy.

Dlaczego podnośnik nożycowy wynajem jest dużo lepszym rozwiązaniem od kupna takiej maszyny?

Wiele zależy tutaj oczywiście od naszych potrzeb oraz uwarunkowań z jakimi mamy do czynienia w miejscu pracy, zazwyczaj jednak zamiast kupować drogi sprzęt i urządzenia techniczne, bardziej opłaca się skorzystać z usług takich jak podnośnik nożycowy wynajem lub wypożyczalnia różnego typu podestów podnośników i ładowarek. Na terenie całego kraju działa bardzo wiele firm działających jako wypożyczalnie tego typu maszyn. Bardzo często w umowach najmu zawarte są również zapisy dotyczące konserwacji oraz serwisowania urządzenia, w związku z czym najemca nie musi się martwić o to że w przypadku gdy dojdzie do jakiejś awarii, będzie narażony na koszty związane z opóźnieniami w trakcie wykonywania we wszystkich prac.

Wypożyczalnia zobowiązuje się w takim wypadku zazwyczaj udostępnić jak najszybciej maszyną zastępczą lub przysłać ekipę serwisową która doprowadzi wypożyczony podnośnik nożycowy wynajem do stanu używalności w stosunkowo krótkim czasie.

Inne rodzaje podnośników

Bardzo często to właśnie nieduży i cichy podnośnik nożycowy wynajem jest najbardziej dostosowany do charakteru wykonywanych na miejscu prac. Czasem jednak zachodzi potrzeba użycia podnośników o nieco większym zasięgu lub  udźwigu. W takiej sytuacji możemy poszukać firmy, która wypożycza również podnośniki teleskopowe lub podnośniki przegubowe, które pozwalają na pracę na wysokości kilkunastu a nawet kilkudziesięciu metrów. Warto upewnić się, że wynajmowany sprzęt jest w doskonałym stanie technicznym aby ludzie, którzy będą pracowali w koszu takiej platformy  będą mieli zapewniony wystarczający poziom bezpieczeństwa.

 

Zapoznaj się również z:

Dodaj komentarz